Ne Yaparız

Sosyal Medya

Kollektif, sosyal medyayı, gerçek hedef kitleye doğru stratejilerle ulaşmak olarak tanımlar. Kollektif için sosyal medya iletişiminde en önemli kelime ‘strateji’dir. Markaların konumlandırmasına uygun olarak sosyal medya stratejilerini hazırlar ve stratejiyi baz alarak markaya uygun sosyal mecralarda, mecra dinamiklerine uygun ve özel içerik üretimi sağlar. Markaların, sosyal mecralarda kullanıcılarla sağlıklı bir iletişim gerçekleştirebilmesi için stratejiyi reklam yönetimi ve sosyal medya uygulamaları gibi ek modüller ile desteklemek gerektiğine inanır. Markalar için kısa ve uzun vadeli hedefler çıkartarak, raporlamasını gerçekleştirir. Bu raporlardan kendine çıkarımlar yaparak hedeflere ulaşmak için elini güçlendirir.

Strateji ve Marka Konumlandırma

Kollektif, markalarının dna’sıyla oynamaz. Bu dna’ları yapacağı her işte doğru bir şekilde hedef kitlesine anlatmaya çalışır. Doğru strateji ve konumlandırmayla marka değerini sağlamlaştırır. Durağan marka algısını kabul etmez. Markalarının stratejilerini pazar gerçeklerine, trendlere ve değişen tüketici davranışlarına göre günceller. Yenilikçi olmanın markaya değer katacağına sonuna kadar inanır. Ama cesur olmakla çılgınlık arasındaki farkı iyi bilir ve markalarını maceraya sürüklemez.

Viral Kampanyalar

Kollektif yaptığı her işe viral değeri katarak ‘’Adamlar yapmış’’ dedirtmeyi hedefler. Advergame, sosyal medya uygulaması, mobil uygulama, video prodüksiyon, banner çalışmalarında en önemli kriteri ‘’Doğal olsun, sağlıklı büyüsün’’dür. Viral kampanyalarda denenmiş kalıpları değil, yeni yaklaşımları benimser. Güncel damarı yakalayan, mizahi yönü güçlü ve markanın önüne geçmeyen kurgularla WOM yaratır, akıllarda kalır.

Advergame

Kollektif yaptığı advergame’lerle bol bol oynatır. Ama boşa oynatmaz. Markasının özelliklerini ve ürün faydasının en doğru şekilde anlatıp algısını güçlendirir. Advergame’lerini yeni teknolojilerle farklılaştırır, ilgiyi her zaman en üst seviyede tutar. Oyun trendlerini takip eder ve Gamification tabanlı oyun kurguları geliştirir. Sadece sayfasına trafik yaratmakla kalmaz, markayla güçlü bağ kurulmasını sağlar.

Mobil Uygulamalar

Kollektif, her geçen gün daha değerli hale gelen mobil mecrada yeteneklerini sınırsızca sergiler. Yeri gelir hedef kitlesine tv izlerken tweet attırır, yeri gelir treasure hunt kurgularıyla kampanyaları sahaya entegre eder. Markaların hedefine uygun olarak geliştirdiği mobil uygulamalarla satış kanallarını güçlendirir. Fark yaratan teknolojilerle desteklenmiş kurgularıyla en etkin sonuçlara ulaşır. Mobil pazarlamada ‘’Küçük dokunuşla, büyük etki’’ ler yaratır.

Entegre Uygulamalar

Kollektif sahada da on kaplan gücünde çalışır. Artık internete erişim çok yaygın ve markalarla etkileşim her an ve her yerde mümkün. Kollektif, sahanın avantajlarını sonuna kadar kullanır ve hedef kitleyi yakalayıp sosyal medyaya bağlar. Marka deneyimini en yüksek seviyeye taşımak için doğru iç görülerden yola çıkar. Markalar için çok değerli olan data toplama ve kaliteli içerik hedeflerini en doğru uygulamalarla sağlar. Teknoloji kullanımında daha önce hiç denenmemiş olanı arar ve sahadan dijitale uzanan WOM hikayeleri yaratır.

Website

Kollektif sadece web sitesi hazırlamakla kalmaz. Teknolojik alt yapısı güçlü, yazılım ve tasarım normlarına uygun, modüler, kullanım kolaylığıyla markaların dijital prestijini en üst seviyeye çıkartan yapılar yaratır. Sitelerinin ‘’Kusursuz performansla çalışma’’ ilkesini mobil ve tablet ekranlara da taşır. Online satıştan mikro siteye, kurumsal web sitesinden portala kadar tüm çalışmalarını markanın ruhuyla inşa eder. Farklı iş kollarından bir çok markaya web sitesi hazırlayan Kollektif, aldığı ödüllerle bu kategorideki başarısını ispatlamaya devam ediyor.